ЗАТВЕРДЖУЮ:

Завідуюча ДНЗ ясла – садок «Малятко»

 

___________________Ю.С. Мерцалова.

 

План заходів

 щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в

Ямпільському  дошкільному навчальному закладі ясла – садок «Малятко»

 

 Ямпільської селищної  ради.

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

1

Оновлення та опрацювання  нормативно-правових документів, що забезпечують запобігання та протидію булінгу

систематично

Завідуюча

Мерцалова Ю.С.

2

Створення безпечного освітнього середовища в ЗДО вільного від насильства та булінгу (цькування)

постійно

Завідуюча

Мерцалова Ю.С.

Вихователь – методист Рибакова Г.О.

3

Надання психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу

За запитом

Вихователь – методист,

вихователі.

4

Консультація для вихователів: «Як вирішувати дитячі конфлікти?»

Вересень 2023 р.

Вихователь - методист

5

Організація роботи «Скриньки довіри» для батьків і педагогів, оновлення інформації веб-сайту з проблеми запобігання та протидію булінгу

Вересень 2023 р.

Вихователь - методист

6

Проведення профілактичної роботи щодо запобіганню булінгу в ЗДО

Систематично

Завідуюча, вихователь - методист

7

Консультація  для педагогів: «Види та форми булінгу»

Листопад 2023 р.

Вихователь – методист

8

Консультація: «Як навчити дитину цивілізовано виражати гнів?» (профілактика булінгу)

Лютий 2024 р.

Вихователь – методист.

9

Проведення діагностики стану професійного вигорання педагогів

Квітень 2024 р.

Вихователь – методист.

10

Виступ на батьківських зборах

«Чому діти стають жертвами булінгу»

Травень 2024 р.

Завідуюча

11

Організація та проведення занять та бесід, що формують у дітей уявлення про толерантність по відношенню до різних людей, справедливість, порядність

Протягом року

Вихователі

12

Розповсюдження інформації щодо профілактики булінгу та мобінгу»: пам’ятка, листівки , інформація на стенді практичного психолога

Систематично

Вихователь – методист,

вихователі

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ В ЗДО

  
Порядок
 подання  та розгляду (з дотриманням конфіденційності)
 заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі дошкільної освіти
 
  1.  Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу дошкільної освіти, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора закладу дошкільної освіти про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
  2.  На ім’я директора закладу дошкільної освіти пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).
  3. Директор закладу дошкільної освіти видає наказ про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. Для прийняття рішення за результатами розслідування директор закладу дошкільної освіти створює наказом комісію з розгляду випадку булінгу (цькування) та скликає її засідання.
  4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.
  5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

 

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ЗДО та відповідальність осіб, причепних до булінгу (цькування)
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі дошкільної освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

1.     Якщо комісія, створена для розгляду випадку булінгу (цькування),  визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, то керівник закладу дошкільної освіти  в обов’язковому порядку повідомляє про це  уповноваженим підрозділам:

- Ямпільському відділу поліції  України в Сумській  області;

- Службі у справах дітей Ямпільської селищної ради Сумської області.

2.     У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції із заявою.

 

Номери телефонів «гарячих ліній», що надають інформаційну та консультативну допомогу з питань булінгу, торгівлі людьми, домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Усі «гарячі лінії» працюють анонімно, безкоштовно:

  • Національна  дитяча  «гаряча лінія» 0800 500-225(зі стаціонарного телефону), 116 111(з мобільного телефону).
  • Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0800 500-335 (зі стаціонарного телефону), 116 123 (з мобільного телефону).
  • Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультуванню мігрантів 0 800 505-501 (зі стаціонарного телефону), 527(з мобільного телефону).

Шановні відвідувачі! Ви можете переглянути новини закладу дошкільної освіти «Малятко» на сторінці у Facebook   «Малятко» смт. Ямпіль Сумської області. 

 

https://www.facebook.com/groups/216603378909451